Toulky minulostí

Bojová ukázka NAPADENÍ ČSR 1938

Pavel Chráska: obracím se na Vás s pozvánkou na bojovou ukázku v prostoru linie čs. opevnění u Opavy- Milostovic, která se bude konat dne 9.9.2006.

Nechte vzkaz organizátorům akce v komentářích nebo nám zde sdělte své zážitky z akce.


Vážení kolegové,

obracím se na Vás s pozvánkou na bojovou ukázku v prostoru linie čs. opevnění u Opavy- Milostovic, která se bude konat dne 9.9.2006.

Akce bude mít název NAPADENÍ ČSR 1938 a půjde o fikci možného střetnutí ozbrojených sil první republiky s jednotkami německé armády.

Samotné střetnutí bude zasazeno do prostoru linie bývalého čs. opevnění, přičemž hlavním bojovým objektem ukázky bude pěchotní srub OP 25 Trigonometr a přilehlé LO vz. 37. Do palebné přehrady opět zasáhnou dalekými palbami OP 26 a OP 24, včetně několika LO. Nebude chybět explozemi předimenzovaný reálný nálet, útok letadla apod. Již dnes přislíbena účast min. 3 ks OT 810 a věřím, že se podaří sehnat ještě další , aby se na plánované ploše cca 200×400m mohla dostatečně valit ocelová lavina WH a v tuhém boji v těsné blízkosti opevnění padnout drtivou palbou čs. objektů. Zajisté bude několik kritických zvratů děje, boj náložemi a muže proti muži. Děj je motivován tzv. Operací Bruntál, kterou německá armáda připravovala jako variantu vojenského vpádu do naší republiky.

Podrobné info na mailu chrpaop#seznam.cz

Za organizační výbor KVH Opava Mgr. Pavel Chráska

««« Předchozí text: Těžké opevnění na Staroměstsku Následující text: Muzeum československého opevnění tvrz Stachelberg »»»

Václav Bartoš | Neděle 30.07.2006, 17:32 | Informace, zajímavosti, akce | trvalý odkaz | tisk | 2093x